Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Çık

Web & E-Ticaret Sitesi

 

Web (internet) sitesi günümüzün en güçlü iletişim aracıdır. Radyo, televizyon, gazete, dergi, kitap, telefon, faks gibi iletişim araçlarının herbirine veya tümüne alternatif ya da tamamlayıcı olabilir. Çağımızın olmazsa olmazıdır. Günümüzde başka hiçbir iletişim aracı internet sitelerinin yaptığı ve yapabileceği işleri bir arada yapamaz. Bir çok cihazdan ulaşımın sağlanabildiği internet siteleri işletmenizin ulaşabilirliğini sağlayacağı en kuvvetli platformdur. Sonuç olarak internet sitesi dünyanın her yerinden, her saatte, zaman dilimi fark etmeksizin size ve işinize ulaşım sağlayacak en etkili iletişim aracıdır.

Kimler İnternet Sitesi Kurmalıdır

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra internetten satış yapmak isteyen işletmeler/kişiler, sanat yazarları, tarif paylaşmak isteyen aşçılar veya ev hanımları, haber portalları, özgeçmiş oluşturmak isteyen bir kişi ve daha fazlasını yapmak isteyen, kısacası fikri olan herkes internet sitesi kurmalıdır. Kurulacak bu internet sitesini ne kadar kaliteli ve etkileşimli yaparsanız o kadar size getirisi fazla olacaktır. Bunun için de işin profesyonelleri ile çalışmanın önemi oldukça fazladır.

E-Ticaret

E-ticaret, sayısallaştırılmış yazılı metin, ses ve görüntünün işlenmesi ve iletilmesine dayanan kişileri ve kurumları ilgilendiren tüm ticari işlemlerdir. İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alma işlemi diyebiliriz. Kısaca ticaretin elektronik versiyonudur. E-ticaretin faydaları saymakla bitmez ancak başlıca faydalarını sayacak olursak; geniş ürün yelpaze seçeneği, elektronik ortamda veri aktarımı sayesinde zaman tasarrufu, işletmenin 7/24 açık bir şubesinin olması, sanal mağazanın getirmiş olduğu maddi avantajlar (dükkan vs), güvenli ve yasalara dayanan bir ticari ilişki..

Web Sitesi Altyapısı

Çağımızın en büyük özelliği yenilikçi bir çağ olmasıdır. Kaliteli internet sitelerinin de en büyük özelliği de bu yeniliklere ayak uyduran bir yapıya sahip olmalarıdır. Çağın trendlerine ayak uydurmak 7’den 70’e tüm internet sitesi sahiplerinin en temel misyonu olmalıdır. Bu yüzden internet sitelerinde kullanmış olduğumuz WordPress altyapısı günümüzün en yenilikçi, güvenilir ve kullanışlı alt yapısıdır.

WordPress Altyapısının Başlıca Özellikleri;

 • Kullanıcı dostu arayüz ve kontrol paneli
 • Muhteşem SEO uyumluluğu
 • Sosyal medya ile entegre olması
 • Güvenli alışveriş sağlayacak Woocommerce altyapısı
 • Açık kaynak kodlu olduğundan her tür isteğe cevap veren sistem ve eklenti ağı
 • Güncelleme sistemi sayesinde sürekli çağın gerektirdiklerine ayak uydurması
 • Mobilite konusunda oldukça başarılı mobil optimizasyonuna sahip olması
Görünüm ve Mobil Optimizasyonu

İnternet sitelerini çekici kılan en önemli unsur görünümdür. Örneğin kullanıcıların bir e-ticaret sitesine girdiğinde en dikkat ettiği konu güvenli bir görünüme sahip olup olmadığıdır. Bu güven hissiyatı sitenin görünümünden kullanıcıya geçmektedir. Bir sonraki konu ise kullanım kolaylığıdır. Bu unsurların ise birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması gerekmektedir. WordPress altyapısı bizlere bu uyumluluğu güvenli bir şekilde sunmaktadır. Mobil uyumluluk konusunda ise yapacağımız internet siteleri bir mobil uygulamaymış gibi görünerek kullanıcı dostu olacaktır. Ayrıca yapmış olduğumuz tema ve optimizasyon çalışmalarıyla çağın gerektirdiklerine uygun internet sitesi hizmeti sunmaktayız.

Seo Optimizasyonu

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir. Yaptırmak istediğiniz internet sitelerinin detaylı bir içerik analizinden sonra uygun seo çalışması ile daha bilinir ve görünür hale getirecek çalışmaları sizler için yapıyoruz.

E-ticarette Güvenlik ve Sanal Pos

E-ticaretin en önemli konularından en önemlileri sitede güvenilir alışverişin sağlanması ve kişisel bilgilerin gizli kalmasıdır. Bu konuda internet sitelerinin SSL güvenlik sertifikasına sahip olması gerekmektedir. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. Giriş paketleri için kullanmış olduğumuz Rapid SSL güvenlik sertifikasının başlıca özellikleri; şüpheli işlemlere karşı 10.000$ işlem güvenliği sağlaması, 256bit şifreleme, adres kutusunda sitenin güvenli olduğuna dair güvenlik simgesi olmasıdır. İleri düzey paketlerimiz de kullanmış olduğumuz Comodo SSL paketinin bu özelliklere ek olarak; şirket unvanının ve güvenliğinin gözüktüğü bir adres çubuğunun olması, garanti tutarının 1.750.000$ gibi özellikler bulunmaktadır.

Sanal pos adının da bizlere çağrıştırdığı gibi online olarak kullanabileceğiniz bir pos cihazıdır. Günümüzde sanal pos için bir çok seçenek mevcuttur. Bankalar genel olarak sanal pos alırken işletmeyi çok zorlamaktadır. Ayrıca her banka için ayrı anlaşmalar yapmak, buna zaman harcamak ve yatırım yapmak gerekir. Ayrıca bankaların sizden kesecek olduğu komisyonlar da cabası. Biz Serezart olarak müşterilerimize İyzico Ödeme Sistemini öneriyoruz.

İyzico Nedir?

İyzico yapmış olduğu banka anlaşmaları sayesinde müşterilerine e-ticarette ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bu ödeme kolaylığının başlıca özellikleri;

 • Master Card, Visa, American Express ve Troy kredi kartlarının desteğinin olması,
 • Tüm bankalar ile anlaşması olması ve 12 taksit seçeneği
 • E-ticaret sitelerinden rahatça alışveriş yaparken paranızın tam karşılığını almanızı sağlar ve ödemeden teslimata kadar tüm süreçte BDDK lisanslı iyzico güvencesi altında olursunuz.
 • Alışveriş yapan müşterilerinizin kartlarının kopyalanması ve diğer sahtecilik yöntemlerine karşı koruma sağlayan PCI – DSS sertifikalı sistemi ve yapay zeka temelli teknolojisi sayesinde, kart bilgileri ve kişisel veriler iyzico güvencesinde olur.
 • Bankaların alacak olduğu sanal pos komisyonlarının çok çok altında bir komisyon ile sizlere bu güvenli hizmeti sağlamaları
 • Dünyanın her yerine ve farklı para birimleri ile satış gerçekleştirebiliyor olması (Euro, Dolar, Sterlin vs)
 • Güvenlik sisteminin otomatik güncelleniyor olması,
 • Aylık 20.000₺ üzeri satış gerçekleştiren e-ticaret site sahiplerine özel komisyon fiyat tekliflerinin olması.
E-Ticaret sahibi olmak için şirket olmak gerekir mi?

Normal şartlarda Türkiye’de kazanılan bir gelirin Türkiye’de vergilendirilmesi gerekmektedir. Şirketler bu gelirleri fatura ile teyid ederek vergilerini öderler. Fakat kişisel elde edilen gelirlerin faturalama işlemi olmayacağından dolayı vergileme gerçekleşemeyecektir. Bu nedenle şirket sahibi olmayan kişilerin e-ticaret yapması mümkün değildir. Fakat İyzico bu soruna çok başarılı bir proje ile çözüm yarattı. İyzilink ürünü sayesinde artık kişisel olarak satışlarınızı bu sistem üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Serezart olarak yaptığımız e-ticaret siteleri de bu sisteme uygundur. Sizinde işletmeniz yok ve e-ticaret yapmak istiyorsanız yapacağımız e-ticaret sitesi ile iyzilink ürününü kullanabilirsiniz.

Tüm başvuru ve entegrasyon süreçleri uzman ekibimiz tarafından takip edilecek ve yapılacaktır.

E-Posta ve Bulut Hesap Yönetimi

Şirketlerin olmazsa olması çalışanların bir e-posta ağına sahip olmasıdır. Yapmış olduğumuz internet sitelerinin altyapılarını Yandex ile iş ortaklığımız sayesinde güvenilir ve hızlı hale getiriyoruz. Sınırsız e-posta hizmeti ile her e-postaya ait 10gb boyutunda bulut alanı imkanı sunuyoruz.

Eğitim

Yapacağımız tüm internet sitelerinin eğitimleri müşterilerimize ücretsiz olarak verilecektir. Eğitim içerikleri online olarak ulaşabileceğiniz bir portala yüklenerek her yerden site kullanımına ilişkin bilgilere ulaşabileceksiniz. Ayrıca yaptırdığınız ilk sene boyunca teknik destek ücretsiz!

Google Hizmetleri

Google dünyanın en gelişmiş arama motoru olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Peki google sadece bir arama motoru mudur? Bu sorunun cevabı Hayır!. Google’nin internet kullanıcılarına sunduğu bir çok hizmet mevcuttur. Bu hizmetlerin başlıcala konuları; reklam, analiz, iş ortaklığı vb konulardır. İyi bir internet sitesinin Seo bakımından Google ile uyumlu olması ve google’nin sunduğu hizmetlerle entegre çalışması gerekmektedir. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz başlıca Google hizmetleri;

 • Google My Business (Google’ın işletmelerin bilinirliği ve bilgileri için geliştirdiği hizmeti)
 • Google Ads (Google’nin işletmelerin reklamlarını yayınladığı hizmeti)
 • Google Analytics (Google’nin internet siteleri için geliştirdiği detaylı site analizi hizmeti)
 • Google Adsense (İnternet sitenize reklam yerleştirerek para kazanacağınız Google hizmeti)

Tüm Google İşletme hizmetlerinin danışmanlığını profesyonel olarak sizlere sağlamaktayız.