Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Çık

Web & E-Ticaret

Web (internet) sitesi günümüzün en güçlü iletişim aracıdır. Radyo, televizyon, gazete, dergi, kitap, telefon, faks gibi iletişim araçlarının her birine veya tümüne alternatif ya da tamamlayıcı olabilir. Çağımızın olmazsa olmazıdır. Günümüzde başka hiçbir iletişim aracı internet sitelerinin yaptığı ve yapabileceği işleri bir arada yapamaz. Birçok cihazdan ulaşımın sağlanabildiği internet siteleri işletmenizin ulaşılabilirliğini sağlayacağı en kuvvetli platformdur. Sonuç olarak internet sitesi dünyanın her yerinden, her saatte, zaman dilimi fark etmeksizin size ve işinize ulaşım sağlayacak en etkili iletişim aracıdır.

OPTİMİZASYON, RESPONSIVE, SEO, KULLANICI DOSTU, GUVENİLİR, SSL OPTİMİZASYON, RESPONSIVE, SEO, KULLANICI DOSTU, GUVENİLİR, SSL
Kimler Web Sitesi Kurmalıdır?

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra internetten satış yapmak isteyen işletmeler/kişiler, sanat yazarları, tarif paylaşmak isteyen aşçılar veya ev hanımları, haber portalları, özgeçmiş oluşturmak isteyen bir kişi. Kısacası herhangi bir şeyi tanıtmak gibi amacı olan herkes internet sitesi kurmalıdır. Kurulacak bu internet sitesini ne kadar kaliteli ve etkileşimli yaparsanız o kadar size getirisi fazla olacaktır. Bunun için de işin profesyonelleri ile çalışmanın önemi oldukça fazladır.

E-Ticaret

E-Ticaret kısaca; internet ortamında müşterilerin belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alma işlemidir. E-Ticaretin başlıca faydaları; geniş ürün yelpaze seçeneği, elektronik ortamda veri aktarımı sayesinde zaman tasarrufu, işletmenin 7/24 açık bir şubesinin olması, sanal mağazanın getirmiş olduğu maddi avantajlar (ofis, showroom vs.), güvenli ve yasalara dayanan bir ticari ilişkidir. E-ticaret ile satışlarınızı arttırmak oldukça kolay olacaktır.

Web Sitesi Altyapısı

Çağımızın en büyük özelliği yenilikçi bir çağ olmasıdır. Kaliteli internet sitelerinin de en büyük özelliği de bu yeniliklere ayak uyduran bir yapıya sahip olmalarıdır. Çağın trendlerine ayak uydurmak 7’den 70’e tüm internet sitesi sahiplerinin en temel misyonu olmalıdır. Bu yüzden internet sitelerinde kullanmış olduğumuz WordPress altyapısı günümüzün en yenilikçi, güvenilir ve kullanışlı alt yapısıdır.

WordPress Altyapısının Başlıca Özellikleri;

  • Kullanıcı dostu arayüz ve kontrol paneli
  • Muhteşem SEO uyumluluğu
  • Sosyal medya ile entegre olması
  • Güvenli alışveriş sağlayacak Woocommerce altyapısı
  • Açık kaynak kodlu olduğundan her tür isteğe cevap veren sistem ve eklenti ağı
  • Güncelleme sistemi sayesinde sürekli çağın gerektirdiklerine ayak uydurması
  • Mobilite konusunda oldukça başarılı mobil optimizasyonuna sahip olması
Görünüm ve Mobil Optimizasyonu

İnternet sitelerini çekici kılan en önemli unsur görünümdür. Örneğin kullanıcıların bir e-ticaret sitesine girdiğinde en dikkat ettiği konu güvenli bir görünüme sahip olup olmadığıdır. Bu güven hissiyatı sitenin görünümünden kullanıcıya geçmektedir. Bir sonraki unsur ise kullanım kolaylığıdır. Bu unsurların ise birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması gerekmektedir. WordPress altyapısı bizlere bu uyumluluğu güvenli bir şekilde sunmaktadır. Mobil uyumluluk konusunda ise yapacağımız internet siteleri bir mobil uygulamaymış gibi görünerek kullanıcı dostu olacaktır. Optimizasyon çalışmalarımız ile birlikte tüm cihazlardan erişebilinen siteler yaratmaktayız.

E-Ticarette Güvenlik ve Sanal Pos

E-ticaret sitesinde güvenilir alışverişin sağlanması ve kişisel bilgilerin gizli kalması önem arz eder. İnternet sitelerinin SSL güvenlik sertifikasına sahip olması gerekmektedir. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. Kullanmış olduğumuz Rapid SSL güvenlik sertifikasının özellikleri; şüpheli işlemlere karşı 10.000$ işlem güvenliği sağlaması, 256bit şifreleme, adres kutusunda sitenin güvenli olduğuna dair güvenlik simgesi olmasıdır. İleri düzey paketlerimiz de kullandığımız Comodo SSL paketinin bu özelliklere ek olarak; şirket unvanının ve güvenliğinin gözüktüğü bir adres çubuğunun olması, garanti tutarının 1.750.000$ olması gibi özellikleri bulunmaktadır.

SEO Optimizasyonu

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir. Yaptırmak istediğiniz internet sitelerinin detaylı bir içerik analizinden sonra uygun SEO çalışması ile daha bilinir ve görünür hale getirecek çalışmaları sizler için yapıyoruz.

Google Hizmetleri

Google dünyanın en gelişmiş arama motoru olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Peki google sadece bir arama motoru mudur? Bu sorunun cevabı Hayır!. Google’nin internet kullanıcılarına sunduğu birçok hizmet mevcuttur. Bu hizmetlerin başlıcala konuları; reklam, analiz, iş ortaklığı vb konulardır. İyi bir internet sitesinin SEO bakımından Google ile uyumlu olması ve Google’nin sunduğu hizmetlerle entegre çalışması gerekmektedir. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz başlıca Google hizmetleri; Google My Business, Google Ads, Google Analytics, Google Adsense ve daha fazlası.

Eğitim ve Destek

Yapacağımız tüm internet sitelerinin eğitimleri müşterilerimize ücretsiz olarak verilecektir. Eğitim içerikleri online olarak ulaşabileceğiniz bir portala yüklenerek her yerden site kullanımına ilişkin bilgilere ulaşabileceksiniz. Ayrıca yaptırdığınız ilk sene boyunca teknik destek ücretsiz!

E-Posta ve Bulut Hesapları Yönetimi

Şirketlerin olmazsa olması çalışanların bir e-posta ağına sahip olmasıdır. Yapmış olduğumuz internet sitelerinin altyapılarını Yandex ile iş ortaklığımız sayesinde güvenilir ve hızlı hale getiriyoruz. Sınırsız e-posta hizmeti ile her e-postaya ait 10gb boyutunda bulut alanı imkanı sunuyoruz.